Gary Douglas: Létezik bármi, ami nagyszerűbb a szeretetnél?

Egyszerűen megválaszolva a kérdést, igen, van. A tisztelet. Ha tisztelsz valakit, az azt jelenti, akkor nem vagy ítélettel sem őfelé, sem magad felé. Ha tisztelsz valakit, azt úgy is megteheted, ha a másik személy nem kedves, nem boldog, nem szomorú vagy nem dühös vagy éppen az, válasszon bármit is.

Szeretettel mindig van ítélet. Elvárások vannak feléd, hogy minek kellene lenned, mit kellene tenned, hogy kimutasd a másiknak a szeretetedet: „Ha szeretnél, megtennéd ezt nekem.” „Ha szeretne, egy szál vörös rózsát venne nekem, nem egy tucatot!” A szeretetnek isten tudja, hány definíciója van! Ugyanúgy szereted a családodat, mint a macskádat? Vagy a barátaidat, mint a szerelmeidet? Még a feltétel nélküli szeretet esetében is meg kell ítélned, hogy az adott dolog valami olyan-e, amihez feltételek nélkül viszonyulj, vagy nem! Tehát mi van akkor, ha valójában nem a „szeretet” az, amit keresünk a kapcsolatainkban?

A tisztelet az egyike az igazi intimitást alkotó öt elemnek. A többi a nagyrabecsülés, a bizalom, a megengedés és a sebezhetőség.

Az intim partnerkapcsolat kialakításának kulcsa az, hogy önmagaddal is intim viszonyban vagy. Ahhoz, hogy olyan partnerkapcsolatod legyen, ami ténylegesen hozzájárul az életed kiterjesztéséhez, hajlandónak kell lenned arra, hogy ezeket a tényezőket kialakítsd saját magaddal és a partnereddel is.

Egy intim kapcsolatban minden fél megbecsüli magát, és hajlandó azt tenni, ami neki megfelelő. Megbecsülöd a másik személyt is, és tekintetbe veszed. Hajlandó vagy megengedni a partnerednek, hogy azt tegye, ami számára megfelelő, anélkül, hogy megítélnéd és anélkül hogy azt várnád, valaki más legyen, mint aki valójában.

Ez azt is jelenti, hogy bízol abban, hogy a másik pontosan az a személy, aki, és nem az, akinek te szeretnéd vagy akarod, hogy legyen. Az önmagadba és a partneredbe vetett bizalom és a nagyrabecsülés mentén haladva megengedésben akarsz lenni a másik személlyel és nem akarod helyesnek vagy helytelennek ítélni a választásait, gondolatait vagy hiedelmeit.

A megengedés az, ahonnan minden csak egy érdekes nézőpont. Megengeded a másik személynek, hogy meglegyenek a saját nézőpontjai és nem érzed szükségét a kritizálásnak. A kritika ítéleten alapul – azt akarom, hogy úgy csináld, mint én. Ha megengedésben vagy, nem próbálod megállítani a partneredet abban, hogy más legyen, mint te. Van saját életed, és megengeded, hogy a partnerednek is legyen.

A sebezhetőség szintén jelen van az intim kapcsolatokban. Nagyon sok ember félreazonosítja a sebezhetőség valódi mibenlétét. A sebezhetőség az, amikor falak nélkül, teljesen jelen vagy önmagaddal és azzal, aki előtted áll. A falak használatára egy példa, amikor a partnered dühös. Milyen gyakran fordul az elő, hogy az emberek automatikusan felhúzzák a falaikat, a gallérjaikat, vagy az, hogy kikeményednek a harchoz?

Ha hajlandó vagy felismerni, hogy ezt csinálod, és azt mondani: „Tudod mit? Nem fogom most felhúzni a falaimat, hanem leengedem őket és nézőpontok nélkül befogadok mindent, ami ez.” Bámulatos, hogy ilyenkor a másik személy milyen gyorsan elengedi a gőzt! Ez azért van, mert a továbbiakban már nincs fal, amin dörömbölhetne.

Ha sebezhető vagy, nem a védelmi rendszeredhez fordulsz, és nem hárítod el az igazi kommunikációt kiborulással, ítélettel vagy visszavonulással.

Az a nagyszerű ezekben az elemekben, mint a tisztelet, naragybecsülés, bizalom, megengedés és sebezhetőség, hogy nem kell kapcsolatban lenned senkivel ahhoz, hogy a számodra ott legyenek.

Az intimitás forrása valójában nem a kapcsolódás. Te vagy az. Azzal, hogy hajlandó vagy önmagad számára a tisztelet, megbecsülés, bizalom, megengedés és sebezhetőség forrása lenni, már olyan embereket tudsz hozni az életedbe, akik nagyszerű hozzájárulások lesznek a számodra akár választod azt, hogy szexelsz velük, akár nem.

A szexről szólva, észrevetted, hogy az nincs megemlítve az elemek között? A szex vagy inkább kifejezetten a közösülés nem része az intimitás kialakításának. Belevonhatod a szexet az intimitásba, de nem hozza azt létre. A szex az valami olyan, amit a testünk tesz az élet egy túláradó, gazdag kifejezéseként, és, ha engedjük neki, örömteli, játékos és teljesen jelentőség nélküli lehet, mint akár egy frizbizés.

Mi lenne, ha az egész életedet ebből az örömből élnéd?

Forrás:http://garymdouglas.com/is-there-anything-greater-than-love

Add meg a lenti űrlapon az adataidat és elküldöm Neked a
"23 ok, amiért nem vagy sikeres" e-könyvemet!

Ebook

Vezetéknév:*
Keresztnév:*
E-mail cím:*
Elolvastam és megértettem az adatvédelmi szabályzatot:*

 

Tánczos Lívia

Tánczos Lívia gondolkodásmód-tanácsadó, reflexológus, önismereti tréner és előadó vagyok, a SikerÚtja-rendszer megalkotója és oktatója, valamint A SikerÚtja titkos lépései, A Főnixmadár újjászületése, a Használd az elméd! és Az idő nem vár című könyvek szerzője.

A Főnixmadár újjászületése - Úton önmagunk felé
- a könyv

A Főnixmadár olyan, mint egy Lélekmadár, akinek hihetetlen belső ereje van és bármikor képes önmagát újjáépíteni,
bármilyen nagyot is üt az élet.

Részletek és a könyv megrendelése

A SikerÚtja titkos lépései
- a könyv

A SikerÚtja rendszer, amelyet a könyv bemutat, életeket változtathat meg.

A könyv nem egy egyszerű útmutató, hanem különböző technikák, módszerek és ötletek egyedülálló szintézise.

Neked szól a könyv, ha úgy érzed valami nem stimmel az életeddel.

Részletek és a könyv megrendelése

Rólam mondták

Vélemény az A Főnixmadár újjászületése - Úton önmagunk felé című könyvről

„Vannak emberek, akikkel öröm találkozni. Kedvet, derűt, erőt sugároznak. Átszínezik a felhőket. Magukba gyűjtik és szétszórják a nap sugarait. Lívia ilyen ember. Könnyed lazasággal, optimizmussal, magabiztosan halad az úton. Az ő Útján. Ezen a köves és nehéz, de csodákkal teli Úton. Ami a mi Utunk is.

Amikor leülök vele beszélgetni, vagy akár csak néhány percre véletlenül összefutok vele, mindig képes rá, hogy jelentősen megemelje az életkedvszintemet. Pár mondat, egy-két erőt adó kérdés, és azt veszem észre, hogy a bennem rejtőzködő bosszankodások, sajnálkozások, aggódások helyére elfogadás, hála és motiváció fészkeli be magát.

Ez a könyv egy nagy találkozás. Nemcsak Líviával, hanem önmagunkkal is. Egy jóízű beszélgetés, amely a szavak erejével sebeket gyógyít, és a lelket magasba emeli. Mint a főnixmadár.

Köszönöm, hogy elolvashattam még megjelenés előtt. Óriási élmény volt. A „világ második legjobb könyve” címen immár két könyv osztozik. De persze ez csak az én személyes, szubjektív és (nem is kicsit) elfogult véleményem, szóval, szépen kérek mindenkit, hogy ne tessék hinni nekem ebben. Inkább tessék róla meggyőződni.”

Piroska Ferenc, tanár