Miért teszek fel annyi kérdést?

Biztosan észrevettétek, hogy rengeteg kérdést teszek fel az írásaimban. A SikerÚtja titkos lépései című könyvemben így írok erről:

„…pozitív erőt adó kérdések segítenek megtalálni a megfelelő válaszokat, amelyek a céljaid eléréséhez szükségesek. Ezzel a módszerrel nagyon kevés könyvben találkoztam, pedig igencsak hatékony. Az agyunk folyamatosan kérdésekkel bombáz bennünket, de nem mindegy, milyenekkel. Ha felteszel egy kérdést magadban, akkor az elméd automatikusan elkezdi megkeresni rá a választ, ezért nem mindegy, milyen párbeszédet folytatsz magadban.

Általában sajnos negatív kérdéseket teszünk fel magunknak. Például:

  • Miért pont velem történik ez?
  • Miért ilyen rossz az életem?
  • Miért nem vagyok gazdag?
  • Miért nem változik semmi?
  • Miért történik velem ennyi rossz dolog?
  • Miért vagyok sikertelen?
  • Miért veszekszünk a párommal folyamatosan?
  • Miért nem segít nekem senki?
  • Miért vagyok ilyen hülye?
  • Hogyan lehettem ennyire naiv?
  • Miért nem láttam meg előbb, mi fog történni?

Ilyen és ehhez hasonló kérdésekkel bombázzuk a tudatalattinkat, amelyekre nincs pozitív válasz. Ha pedig nincs pozitív válasz, akkor nincs pozitív eredmény sem, hiszen elménk a negatívumokkal van elfoglalva.

helyes kérdések a következők lennének:

  • Miért kelek fel reggel?
  • Mi az életcélom?
  • Miért vagyok olyan szerencsés, hogy megtaláljam az elveszett kulcstartóm?
  • Miért vagyok sikeres?
  • Miért vagyok gazdag?
  • Miért vagyok egészséges?
  • Miért változik pozitív irányba az életem?
  • Miért olyan jó a viszonyom a gyermekeimmel és a párommal?
  • Ki tud nekem segíteni a vállalkozásom felépítésében?
  • Hol találom a megoldásokat?
  • Mit kell elsajátítanom, hogy megvalósuljanak az álmaim?
  • Miért olyan magától értetődő számomra, hogy bármit elérhetek?
  • Miért veszem olyan könnyedén az akadályokat?

Ezekkel a pozitív kérdésekkel már át tudod állítani az elméd fókuszát arra, ami előrébb visz. A helyesen feltett kérdésekkel megtalálod a válaszokat a fennálló problémáidra, így meg tudod oldani azokat.

Minden fejezet végén találhatsz erőt adó, elgondolkodtató kérdéseket, hogy a megfelelő kérdéseket tedd fel a tudatalattidnak, így egyre könnyebb lesz elsajátítanod a könyvben ismertetett lépéseket.

Ezeknek a kérdéseknek is jelen idejűeknek kell lenniük, úgy, mintha már megvalósultak volna. Ha megvan, mire vágysz, akkor úgy fogalmazd meg a kérdést, mintha már a birtokodban lenne a vágyott dolog. Például: Miért utazom a gyermekeimmel Olaszországba? Az elméd automatikusan elkezdi megkeresni a válaszokat a feltett kérdésedre.

Természetesen itt sem hagyhatod ki a cselekvést: a helyesen feltett pozitív kérdésekkel sem tudod kiváltani a munkát, de a gondolkodásmódodat a megfelelő irányba tudod terelni.

Noah St. John formatív kérdéseknek nevezte el ezt a módszert, és így ír róla: „Az erőt adó kérdéseknek köszönhetően az elméd fókusza átáll, s többé nem arra összpontosítasz, hogy mi hiányzik az életedből, hanem arra, hogy minek vagy a birtokában. Az erőt adó kérdések feltevése az önbecsülés megszilárdulásához és a pozitív énkép kialakulásához vezet – mivel figyelmed az önmagaddal kapcsolatos problémákról automatikusan arra terelődik, ami pozitív veled kapcsolatban.”…”

fonixmadar7

Nem feltétlen kell válaszokat kapnod vagy tudnod a feleletet a kérdéseidre. Sokszor már az is elég, ha felteszed őket, mert ezzel megnyitod a teret. A pozitív kérdésekkel már át tudod állítani az elméd fókuszát arra, ami előrébb visz. A helyesen feltett kérdésekkel megtalálhatod a válaszokat a fennálló problémáidra, a kérdéseidre, így meg tudod oldani azokat vagy olyan felismerésekre ébredsz, amelyekkel előrébb tudsz lépni.

Az Access Consciousness oldalakon rengeteg jó kérdéseket szoktam találni, amelyek néha – vagy sokszor – még nekem is teljesen új nézőpontokat tudnak adni.

Ha a pozitív megerősítések eddig nem működtek – aminek megvan az oka – akkor próbáld ki a kérdéseket, hiszen mit veszíthetsz?

Mi más lehetséges?

Mi kellene ahhoz, hogy új nézőpontokból is képes legyél rálátni a saját történetedre?

Hajlandó lennél mást választani, mint eddig?

Milyen érzés, amikor jól érzed magad a bőrödben?

Hogyan lehetne még ennél is jobb?

 

Tánczos Lívia

http://www.youtube.com/watch?v=kn_t9mwH7AI

Add meg a lenti űrlapon az adataidat és elküldöm Neked a
"23 ok, amiért nem vagy sikeres" e-könyvemet!

Ebook

Vezetéknév:*
Keresztnév:*
E-mail cím:*
Elolvastam és megértettem az adatvédelmi szabályzatot:*

 

Tánczos Lívia

Tánczos Lívia gondolkodásmód-tanácsadó, reflexológus, önismereti tréner és előadó vagyok, a SikerÚtja-rendszer megalkotója és oktatója, valamint A SikerÚtja titkos lépései, A Főnixmadár újjászületése, a Használd az elméd! és Az idő nem vár című könyvek szerzője.

A Főnixmadár újjászületése - Úton önmagunk felé
- a könyv

A Főnixmadár olyan, mint egy Lélekmadár, akinek hihetetlen belső ereje van és bármikor képes önmagát újjáépíteni,
bármilyen nagyot is üt az élet.

Részletek és a könyv megrendelése

A SikerÚtja titkos lépései
- a könyv

A SikerÚtja rendszer, amelyet a könyv bemutat, életeket változtathat meg.

A könyv nem egy egyszerű útmutató, hanem különböző technikák, módszerek és ötletek egyedülálló szintézise.

Neked szól a könyv, ha úgy érzed valami nem stimmel az életeddel.

Részletek és a könyv megrendelése

Rólam mondták

„Tánczos Lívia könyve, A SikerÚtja titkos lépései nem egy egyszerű útmutató. Olyan dolgokat ír le, amik mindenkinek fontosak és irányadóak lehetnek, ugyanakkor ráébreszti az embert arra is, mennyi mindenben lehet és kell is még fejlődnie. De nem csak 'megmondja a tutit', hanem kézen fogva, támogatva végigvezet az úton, amit mindenkinek magának kell bejárnia, legyen főállású anya vagy akár egy jól menő vállalkozás tulajdonosa. Elvezet egy útkereszteződéshez, megmutatja a lehetséges utakat, azok következményeit, de aztán otthagy, hogy magad hozd meg a döntést és járd végig a választott ösvényt. Lívia hatalmas mennyiségű tudást és élettapasztalatot ad át, amit képes volt könnyen érthetővé és jól követhető rendszerré formálni. Ha valaki valóban meg akarja változtatni az életét, íme, itt a segítség, hogyan is lehet.”

Szabó Eszter, pszichológus